Aleksander Sikora

Skontaktuj się

Zawód

dziennikarz/ prezenter / konferansjer/ szkoleniowiec

Język

angielski, polski

Aleksander Sikora to prezenter, dziennikarz, konferansjer i osobowość telewizyjna.

Od 2016 roku związany był z Telewizją Polską. Był gospodarzem najpopularniejszego programu porannego „Pytanie na śniadanie”. Prowadził największe produkcje stacji tj. „The Voice of Poland”, „Dance Dance Dance” (początkowo był jego uczestnikiem), Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, „Sylwester Marzeń z Dwójką”, „Roztańczony Narodowy”, „Wakacyjna Trasa Dwójki”, „Wkręceni w randkę” oraz największe wydarzenia TVP m.in. konferencje ofert programowych czy koncerty tematyczne np. „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II”, „Dla Ciebie Mamo”, „Za zdrowie Pań”, „Walentynki w rytmie disco”, „Gwiazdy Dzieciom” lub kilka edycji koncertu kolęd w Pelplinie.

W 2020 roku poprowadził „Repetytorium Maturzysty” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

W tym samym roku zasilił skład prowadzących studia prezenterskiego Telewizji Polskiej.

Widzowie prezentera mogą kojarzyć także z Konkursem Piosenki Eurowizji. W listopadzie 2019 roku poprowadził pierwszą w Polsce 17. edycję „Junior Eurovision” w Gliwicach. Od 2021 jest komentatorem tego wydarzenia. Współprowadził również eliminacje do konkursu „Eurovision 2022”

Relacjonował największe wydarzenia muzyczne na Świecie tj. „MTV VMA” w Nowym Jorku i New Jersey oraz MTV EMA w Londynie i Bilbao. Zanim prowadził i komentował, także był korespondentem z Eurowizji w Kijowie i Lizbonie. Od 2024 zaczyna swoją przygodę z Telewizją POLSAT, nawiązując kontakt z nowymi widzami. 

Na swoim koncie ma liczne wywiady z czołowymi zagranicznymi gwiazdami tj. Andrea Bocelli, zespół „Backstreet Boys”, Lana Del Rey, Jassie Ware czy Alice Merton. 

Aleksander Sikora urodził się 25 czerwca 1990 w Krakowie. Ukończył biologię, geografię oraz zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Mimo młodego wieku, od ponad dekady jest aktywny zawodowo. Był prezenterem takich stacji jak: VIVA Polska, MTV Polska oraz 4fun TV.

Aleksander Sikora prowadził wydarzenia dla największych polskich i zagranicznych firm oraz Gale dla wielu podmiotów. Zarówno po polsku, jak i w języku angielskim. 

W swojej ofercie ma także wykłady i szkolenia motywacyjne.

Dzięki swojemu zawsze dopracowanemu przygotowaniu do prowadzenia wydarzeń, jest w stanie swobodnie i pewnie zachowywać się na scenie, co z kolei korzystnie wpływa na wrażenie, jakie robi na publiczności. Jest bardzo kontaktowy.

Aleksander Sikora wraz z Małgorzata Tomaszewską tworzą świetny duet telewizyjny oraz konferansjerski.


 

Aleksander Sikora zaprasza do kontaktu z FamousPeople® w zakresie współpracy reklamowej, konferansjerskiej, Influencerskiej, wystąpień publicznych.

Celebrity Agent – Olek Sikora kontakt – FamousPeople®

kontakt telefoniczny: 720 712 712

kontakt mailowy: magda@pro1.com.pl


#konferansjer_anglojęzyczny  #wykłady  #speech #szkolenia  #para_prowadzących #Aleksander Sikora po angielsku                      # Aleksander Sikora kontakt

Wróc do listy osób

Chcesz, by Twoje wydarzenie było udane?

Skorzystaj z mojego doświadczenia. Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy na temat Twojego projektu.

Przejdź do kontaktu
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności