Mateusz Borek

Skontaktuj się

Zawód

dziennikarz/ komentator sportowy

Język

polski

Mateusz Borek rozpoczął pracę w Małopolskiej Telewizji Kablowej w Tarnowie. Do 2000 roku pracował w Canal+. Był czołowym komentatorem w Polsacie Sport i  w Polsacie. Od 2020 roku zasilił szeregi redakcji sportowej TVP.

Komentował piłkarską Ligę Mistrzów (sześć finałów), Bundesligę oraz najważniejsze mecze mistrzostw świata w piłce nożnej w 2002 i 2006 oraz Mistrzostw Europy 2008 i 2016. Prowadził programy publicystyczne (m.in. SuperGol, Piłkarski Salon, Studio Futbol, 2 x 45, Cafe Futbol, Puncher).

Współpracownik Dziennika i wcześniej również Super Expressu, Faktu i Przeglądu Sportowego. Jest prowadzącym studio gal sportów walki (boks, MMA).

Trzykrotnie otrzymał Piłkarskie Oscary Canal+ w kategorii najlepszego komentatora telewizyjnego, Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „komentator sportowy”, Oskara Fashion w kategorii „informacja/publicystyka”

Współprowadził m.in. z Karoliną Szostak Galę Jubileuszową „20 lat telewizji Polsat”, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

We współpracy z dziennikarzem sportowym Cezarym Kowalskim napisał książkę pt. Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim”, poświęconą kulisom polskiej sceny piłkarskiej, która ukazała się w maju 2018 roku.

 

Wróc do listy osób

Chcesz, by Twoje wydarzenie było udane?

Skorzystaj z mojego doświadczenia. Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy na temat Twojego projektu.

Przejdź do kontaktu
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności