Grażyna Torbicka

Skontaktuj się

Zawód

dziennikarka/ prezenterka/ konferansjerka

Język

angielski, francuski, polski, włoski

Dziennikarka , kreatorka kultury , zajmuje się przede wszystkim sztuką filmową. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze,  Akademii Teatralnej w Warszawie.

Od 2007 współtwórczyni i dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Przez 31 lat związana z Programem 2 TVP. Autorka licznych reportaży o tematyce artystycznej i programów telewizyjnych poświęconych kulturze.

Od 1996- 2016 autorka magazynu filmowego Kocham Kino, promującego kino autorskie i artystyczne oraz twórców młodego pokolenia polskich filmowców .  W latach 1996 – 2016 autorka reportaży i relacji z Festiwali Filmowych w Berlinie , Cannes i Wenecji. Przeprowadzała wywiady z najwybitniejszymi twórcami polskiego i światowego kina. Za program „Kocham Kino” otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej.

W marcu 2016 roku odeszła z Telewizji Polskiej.

Od 2016- go autorka audycji Kocham Cię Kino w Radiu Zet , oraz w TVN Fabuła autorka cyklu programów „Grażyna Torbicka zaprasza”.

Współautorka i prowadząca prestiżowe gale , wśród nich : Nagroda Literacka Nike  , Paszporty Polityki, Gala Festiwalu Filmowego w Gdyni, Gala Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji , Gala Konkursu Chopinowskiego i wiele innych.

W latach 1997-1998 moderatorka konferencji prasowych na Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji .W latach 1998-2004 gospodyni wieczorów w Teatro Greco w Taorminie ( Sycylia) w czasie Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego TaorminaFest.

Była jurorką na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Berlinie , Cannes, Bari. Laureatka wielu nagród m.in. ośmiu Wiktorów ( Nagrody Polskiej Akademii Telewizyjnej) w tym Super Wiktora jako osobowość telewizyjna, trzech Telekamer i Złotej Telekamery . Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski , Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, medal Stella Della Solidarieta Italiana przyznany przez prezydenta Republiki Włoch za zasługi w promocji kultury włoskiej.

W 2009 została Honorową Obywatelką Kazimierza Dolnego, w 2018 roku otrzymała tytuł Ambasadorki Lubelszczyzny za stworzenie festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym .

Zna trzy języki obce: język angielski, francuski i włoski.

#konferansjer 

 

Wróc do listy osób

Chcesz, by Twoje wydarzenie było udane?

Skorzystaj z mojego doświadczenia. Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy na temat Twojego projektu.

Przejdź do kontaktu
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności