Sergiusz Ryczel

Skontaktuj się

Zawód

dziennikarz/ prezenter/ komentator sportowy/ trener

Język

angielski, polski

Dziennikarz, prezenter, komentator, konferansjer, lektor, tłumacz, nauczyciel, trener wystąpień publicznych. Niemal dwie dekady pracy przed kamerą i na estradzie. To podobne, ale jednak różne światy. W TVN24, TVN, Nsport i Canal+ Sport pracował jako dziennikarz sportowy. Natomiast w pracy konferansjera zakres dziedzin, którymi się zajmował był o wiele szerszy. Tam kontakt z ludźmi był bliższy, bezpośredni, nierzadko spontaniczny. Podobnie jest w przypadku prowadzonych przez Niego warsztatów medialnych.

Wykształcenie pedagogiczne i energia estradowca zawsze pchały Go w kierunku ludzi. Chcę by czuli się w Jego towarzystwie tak dobrze i mogli dowiedzieć tak dużo, jak to tylko możliwe. Taka jest Jego rola, a jednocześnie właśnie to daje Mu największą satysfakcję.

Od niemal dwóch dekad prowadzi spotkania i konferencje biznesowe, konferencje prasowe, gale, imprezy integracyjne, wyjazdy typu incentive, pokazy mody, pikniki o charakterze sportowo-rozrywkowym, imprezy masowe (m.in. MŚ Superenduro, RedBull 111 Megawatt, Monster Jam) i prezentacje w dowolnej konwencji. Im ciekawiej, im bardziej kreatywnie, im więcej umiejętności musi włożyć w pracę, tym satysfakcja i generowana przy okazji pozytywna energia większe.

Bazując na swoim doświadczeniu i umiejętnościach, prowadzi też warsztaty z zakresu skutecznej komunikacji i wystąpień publicznych oraz szkolenia medialne. Jego klientami są zarówno przedstawiciele biznesu korporacyjnego jak i mniejsi przedsiębiorcy oraz wszyscy Ci, którzy, między innymi, za pośrednictwem kamery i internetu promują swoje usługi. Współpracuje też z najmłodszymi lub starszymi sportowcami szkoląc ich w zakresie umiejętności kontaktu z mediami i pracy przed kamerą.

Skończył studia filologiczne, więc zaczynał jako nauczyciel, lub jak kto woli, lektor języka angielskiego. Potem były początki pracy dziennikarskiej i wreszcie zawód – dziennikarz, a co za tym idzie kolejne funkcje – reporter, prezenter, gospodarz studia, komentator, konferansjer, moderator, lektor, tłumacz – czyli po prostu eventowiec. Od 2002 do 2020 roku pracował w koncernie ITI występując na antenach TVN, TVN24 i TVN24 BIS. Od 2008 do 2013 byłem komentatorem i prezenterem w kanale nSport a od 2013 do 2020 w Canal+ Sport. Prowadził i wydawał informacyjne serwisy sportowe, programy publicystyczne oraz inne programy o tematyce sportowej. Jako reporter regularnie relacjonował występy piłkarskiej reprezentacji Polski a jako sprawozdawca komentował, między innymi: mecze piłkarskiej Champions League. Przez ostatnie lata najwięcej czasu poświęcał żużlowi i innym dyscyplinom motoryzacyjnym, takim jak drift, superenduro czy motocross. Z wykształcenia jest anglistą, stąd jednym z Jego atutów jest perfekcyjna znajomość tego języka, co wykorzystywał zarówno w działalności medialnej jak i podczas pracy konferansjerskiej i eventowej.

#konferansjer  #szkolenia  #warsztaty #konferansjer_anglojęzyczny #konferansjer sportowy

Wróc do listy osób

Chcesz, by Twoje wydarzenie było udane?

Skorzystaj z mojego doświadczenia. Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy na temat Twojego projektu.

Przejdź do kontaktu
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności