Piotr Wojdyło

Skontaktuj się

Zawód

Konferansjer/ Prezenter/ Aktor/ szkoleniowiec

Język

polski, angielski, niemiecki

W wieku 20 lat przypadkowo stanął na scenie, rzucił wszystko inne i zaczął działać by już ze sceny nigdy nie schodzić. Udało się! Jak? Zaczął od studium aktorskiego SPOT, które ukończył w 2009 roku. Następnie studiował kulturoznawstwo oraz dziennikarstwo radiowo telewizyjne na Akademii Ignatianum w Krakowie (gdzie dziś prowadzi zajęcia ze studentami). Tytuł magistra sztuki zdobył na wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.
Od 2008 równolegle pracował jako aktor: przez pond 6 lat w Teatrze Lalki i Aktor Parawan. Przez wiele lat współtworzył też grupę kabaretową Prysły Zmysły. Grał w wielu reklamach telewizyjnych, do dziś epizodycznie występuje w serialach (głównie jako lekarz – „Papiery na szczęście”, „Przepis na sukces”).
W 2013 roku wygrał casting na prezentera pogody w TVP Kraków, gdzie spędził ponad 6 lat. Zaczynał od prognozy pogody, kończył będąc prezenterem serwisu newsowego  „Kronika” oraz gospodarzem programu publicystycznego „Gość Dnia”. Równolegle prowadził kilka programów w TVP1. W latach 2022-2023 prowadził programy na żywo dla krakowskiej platformy Play Kraków – „Play Kraków News”, „Hello Kraków”. W lutym 2024 zadebiutował jako prowadzący programu śniadaniowego „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 u boku Katarzyny Pakosińskiej.
Od kilkunastu lat spełnia się jako konferansjer, rowadząc konferencje, gale, spotkania firmowe, koncerty, rozmowy, pikniki, spotkania autorskie oraz swój autorski quiz (także online) Jest też pedagogiem: przez wiele lat prowadził zajęcia teatralne w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie. Od wielu lat prowadzi zajęcia aktorskie w Efendi Clue oraz zajęcia ze studentami dziennikarstwa na Akademii Ignatianum w Krakowie. Dodatkowo, oferuje warsztaty dotyczące umiejętności wystąpień publicznych.
——————

Piotr Wojdyło  zaprasza do kontaktu z FamousPeople® w zakresie współpracy reklamowej, konferansjerskiej, Influencerskiej oraz wystąpień publicznych.

Celebrity Agent – Piotr Wojdyło kontakt – FamousPeople® tel. 720712712


#Piotr_Wojdyło_kontakt #konferansjer_anglojęzyczny #konferansjer_niemieckojęzyczny #dziennikarz_TVP #warsztaty_z_wystąpień_publicznych

Wróc do listy osób

Chcesz, by Twoje wydarzenie było udane?

Skorzystaj z mojego doświadczenia. Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy na temat Twojego projektu.

Przejdź do kontaktu
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności