Jacek Laskowski

Skontaktuj się

Zawód

dziennikarz/ komentator sportowy

Język

polski

Jacek Laskowski, polski komentator sportowy, od lat związany z TVP S.A ( z przerwą w 1998-2011 kiedy to współpracował z Canal+, jako szef zespołu komentatorskiego). Był 6-krotnie nominowany do TELEKAMER.

Z wykształcenia lekarz, z zamiłowania dziennikarz i komentator sportowy.

Gospodarz magazynu sportowego „GOL” w latach dziewięćdziesiątych, komentował m.in. piłkarskie mistrzostwa świata w USA 1994, we Francji 1998, mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie 2012 r., Mistrzostwa Św2iata w Brazylii 2014, Mistrzostwa Europy we Francji 2016, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji oraz Euro 2020. Relacjonował mecze piłki siatkowej piłki ręcznej i piłki nożnej na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie, letnie igrzyska olimpijskie w Rio De Janerio oraz w Tokio. Komentował także mecze hokeja na lodzie na zimowych igrzyskach w Soczi, na zimowych igrzyskach w Pjongczang oraz w Pekinie.

Od 2012/2013 komentuje wybrane mecze Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA oraz mecze Pucharu Króla Hiszpanii i Superpucharu Hiszpanii. Ponadto komentuje mecze siatkówki, snookera, hokeja i piłki ręcznej. Wspólnie z Dariuszem Szpakowskim oraz Tomaszem Smokowskim  jest komentatorem serii piłkarskich gier komputerowych FIFA.

Cieszy się ogromną sympatią widzów, którzy doceniają jego warsztat, profesjonalizm i poczucie humoru.

Wróc do listy osób

Chcesz, by Twoje wydarzenie było udane?

Skorzystaj z mojego doświadczenia. Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy na temat Twojego projektu.

Przejdź do kontaktu
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności