Hirek Wrona

Skontaktuj się

Zawód

dziennikarz/ prezenter muzyczny/ DJ

Język

polski

DJ, DVJ (pionier miksowania teledysków na imprezach tanecznych), niezależny krytyk i publicysta muzyczny.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Od 1 lipca 1985 roku do 17 maja 2020 związany z Programem III Polskiego Radia, w którym prowadził między innymi audycje:  Radio Clash, Między dniem a snem, Muzyka z nowej płyty,Czarny piątek,  Soul – muzyka duszy, Polski Bit, Do Południa, Słownik muzyczny i Czarna noc.

Pracował także dla RMF FM, Radio Plus czy Radio Jazz. Telewizyjnej publiczności znany między innymi z Teleexpressu oraz pierwszego polskiego telewizyjnego programu „śniadaniowego” – „Kawa czy herbata”. Niestrudzony propagator kultury hip-hop, producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów, a także rzecznik prasowy wielu festiwali i koncertów (m.in.: Festiwalu Opolskiego, Sopockiego, Jazz Jamboree, koncertu J. M. Jarre’a w Gdańskiej Stoczni).

Nauczyciel akademicki, wykłada między innymi w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  i na Politechnice Gdańskiej.

Obecnie współtworzy Radio JazzKultura swoimi audycjami JazzFlow i GrooveBeats.

Jest dyrektorem artystycznym portalu Popkiller.pl

Twórca Festiwalu „Cały Kazio”, który jest inspirowany twórczością Marii Czubaszek, a który odbywa się od 2014 roku. Od tego roku również twórczością Wojciecha Karolaka.

#prezenter muzyczny  #lektor  #DJ

Wróc do listy osób

Chcesz, by Twoje wydarzenie było udane?

Skorzystaj z mojego doświadczenia. Skontaktuj się ze mną i porozmawiajmy na temat Twojego projektu.

Przejdź do kontaktu
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności