Jakub Wesołowski – ambasador akcji „Sezon na kleszcze 2”
Jakub Wesołowski wziął udział w kampanii wspierającej walkę z kleszczami. Przypomina jak ważne jest dbanie o zwierzęta również jesienią i zimą bo nawet wtedy kleszcze mogą zaatakować nasze czworonogi.
Znany i lubiany aktor ma świadomość dlaczego tak istotne jest działanie w tym zakresie.
zapraszamy na profil Instagramowy Jakuba Wesołowskiego – ambasadora akcji „Sezon na Kleszcze 2”
próbuje przekonać miłośników zwierząt do czujności i nielekceważenia problemu bez względu na porę roku.
Kuba jest miłośnikiem psów. W życiu zawodowym był związany z „Komisarzem Alexem”, serialowym psem a w życiu prywatnym rodzinie Jego towarzyszy Lola,
Jakub Wesołowski w kampanii „Sezon na kleszcze 2” porusza bliski wielu właścicielom zwierząt temat. Ma na celu budowanie świadomości ochrony zwierząt przeciw kleszczom w czasie jesiennych spacerów, kiedy to kleszcze są wciąż aktywne. Piękna złota jesień zachęca do długich spacerów po lasach i parkach z naszymi pupilami. Niestety to również czas, w którym zapominamy o profilaktyce przeciwkleszczowej.
Zatem skutki braku działania w tym zakresie mogą być nieuniknione i nieprzyjemne.
„Jesienią jest bardzo mała świadomość konieczności ochrony przed chorobami odkleszczowymi. Należy jednak podkreślić, że kleszcze są nadal aktywne w chłodniejszych temperaturach, preferują środowiska wilgotne, więc warunki atmosferyczne jesienią i ciepłą zimą im sprzyjają. Częstymi „gośćmi” w gabinetach weterynaryjnych są kleszcz łąkowy (Dermacentor reticulatus) i kleszcz pospolity (Ixodes ricinus), które doskonale czują się w temperaturach w granicach kilku stopni powyżej zera. Kleszcz łąkowy jest uważany za głównego nosiciela babeszjozy, która może zakończyć się śmiercią zaatakowanego zwierzęcia” – komentuje lekarz weterynarii, ekspert kampanii #POFT, Dr Michał Ceregrzyn
Jakub Wesołowski – ambasador akcji „Sezon na Kleszcze2” zachęca do zabrania naszych psich przyjaciół do weterynarza by lekarz ten zastosował odpowiednie środki.
Jak wiemy, brak ochrony przeciw kleszczom niesie za sobą poważne ryzyko. Jeden kleszcz może być nosicielem wielu groźnych wirusów. Mogą one doprowadzić do długotrwałego leczenia, a w najgorszym przypadku do śmierci zwierzęcia. Ponieważ obecnie szczepienia przeciwko chorobom odkleszczowym dla zwierząt nie są dostępne najlepiej jest zapobiegać ugryzieniom kleszczy, stosując całoroczną ochronę. Decydując się na wybrany produkt powinniśmy uważnie zapoznać się ze wskazaniami producenta oraz informacjami dotyczącymi czasu jego działania i zaaplikować go ponownie gdy okres ochronny dobiegnie końca. W razie wątpliwości pamiętajmy, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii, który pomoże wybrać preparat odpowiedni dla danego zwierzęcia i wyjaśni, jak należy go właściwie stosować.
Jakub Wesołowski to znakomity aktor i konferansjer wspierający wyłącznie szczytne cele.